مروارید مهر انلاین به نقل از تجارت نیوز گزارش می دهد:

ترامپ در جمع 500 میلیاردر جهان !

دارایی خالص ترامپ، بیش از چهار میلیارد دلار افزایش یافت. این به معنای آن است که ترامپ با ثروتی معادل ۶.۵ میلیارد دلار، به جمع ۵۰۰ ثروتمند برتر جهان پیوسته است. 

ترامپ با مهلتی برای ارسال وثیقه بیش از ۵۰۰ میلیون دلاری در دعوای کلاهبرداری در نیویورک روبرو بود اما دادگاه استیناف ایالتی با کاهش این مبلغ به ۱۷۵ میلیون دلار، به کمک او آمد. ترامپ می‌گوید این مبلغ را پوشش خواهد داد. همزمان، «گروه رسانه‌ و فناوری ترامپ» که شرکت شبکه اجتماعی او است، یک فرآیند ادغام ۲۹ ماهه را به پایان رساند و اکنون سهامی به ارزش میلیاردها دلار روی کاغذ، رسما متعلق به ترامپ است.

ثروت ترامپ چقدر است؟
 در مجموع، دارایی خالص ترامپ، بیش از چهار میلیارد دلار افزایش یافت. این به معنای آن است که برای اولین بار، ترامپ با ثروتی معادل ۶.۵ میلیارد دلار، به جمع ۵۰۰ ثروتمند برتر جهان در فهرست میلیاردرهای بلومبرگ پیوست. اریک ترامپ، معاون اجرایی سازمان ترامپ در بیانیه‌ای گفت: ما شرکت بزرگی داریم و بی نهایت، مفتخریم. ترامپ ۷۷ ساله، تمام عمرش ثروتمند بوده است. اما ثروت او که قبلا به ۳.۱ میلیارد دلار می رسید، عمدتا شامل املاک و مستغلات است که مشخص شد ارزش آنها و شرکتش به مدت بیش از یک دهه، میلیاردها دلار در سال افزایش یافته است تا شرایط بهتری در زمینه وامها داشته باشند. اما ثروت غیر نقدی او قبل از مهلت روز دوشنبه برای پرداخت ۴۵۴ میلیون دلار وثیقه یا ارسال اوراق ضمانت برای ۱۲۰ درصد از حکم قاضی در حالی که او درخواست تجدید نظر می کند، یک بحران مالی بالقوه ایجاد کرده بود. لتیشیا جیمز، دادستان کل نیویورک، اعلام کرده بود در صورت عدم عمل به این حکم توسط ترامپ، آماده است تا دارایی‌های او را مصادره کند. ترامپ متعهد شد که به سرعت پول نقد یا اوراق ضمانت را برای پوشش مبلغ کاهش یافته، ارسال کند. در حال حاضر، او نمی تواند درآمد حاصل از ادغام شرکت ترامپ مدیا با شرکت دیجیتال ورلد را دریافت کند، زیرا سهام او به مدت تقریبا شش ماه، بلوکه شده است. سهام شرکت دیجیتال ورلد در معاملات روز دوشنبه، در ۴۹.۹۵ دلار بسته شد که حدود ۱۸۵ درصد از ابتدای سال افزایش نشان می دهد. به این ترتیب، ارزش ۵۸ درصد از سهام ترامپ در این شرکت، به ۳.۹ میلیارد دلار می رسد.

تکمیل ادغام این دو شرکت که بر موانعی از جمله تحقیق و توافق با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا و شکایتهای لحظه آخری مدیران و سرمایه گذاران چیره شد، به معنای آن است که این سهام، اکنون در محاسبه بلومبرگ از ارزش خالص ترامپ لحاظ شده است. پیش از این، طبق آخرین فرم افشای مالی ترامپ، سهام او تنها ۲۲.۵ میلیون دلار ارزش داشت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: