morvaridmehronline.ir

چهره ماندگار
معرفی زنان موفق و تاثیرگذار غرب هرمزگان(ماه لی لی بستکی)
گفتگو از: سمیه پوریوسف

معرفی زنان موفق و تاثیرگذار غرب هرمزگان(ماه لی لی بستکی)

ایستگاه بیستم گفتگوی ما با معلمی است که در عرصه خدمت عاشقانه فرهنگی ، به معلمی بسنده نکرده و دغدغه فرهنگ به معنای عام دارد...برای نگهداشت فرهنگ و... ، انجمنی را تاسیس نموده و به شاهنامه خوانی و بزرگداشت چهره ها هم می پردازد ،به زادگاهش شدیدا علاقمند است اما خدمات فرهنگی خود را تا لیردف و جاسک و بامری و ملو هم رسانده است. کمپین حمایت از نخبگان بی بضاعت را مدتهاست چراغش را روشن نگه داشته و..و..از این رو شما را به خواندن این گفتگو دعوت می کنیم
گفتگو با یک قابله قدیمی از هشنیز پارسیان
گفتگو : از سالم توکلی

گفتگو با یک قابله قدیمی از هشنیز پارسیان

زن باید تا هفت روز بخوابد و پاهایش را دراز کند. بعد از ۴ تا ۵ روز هم قوم و خویش و آشنایان می توانستند به ملاقاتش بیایند. زمان قبل اعتقاد داشتند که کسی نباید زن زائو را ول کند. یکی همیشه کنارش نشسته بود. تا جن زده نشود. حالا دیگر این اعتقاد وجود ندارد. وقتی هم که بچه به دنیا می آمد در گوش راستش اذان و در گوش چپش اقامه می خواندم. معجونی به نام جلاب درست می کنند که به زن زائو می دهند که بعضی ها تا ۴۰ روز هم می خورند که هم برای قوت زن خوب است و هم برای شیردهی بیشتر مناسب است.
معرفی زنان موفق و تاثیرگذار غرب هرمزگان(فاطمه گل درخور)

معرفی زنان موفق و تاثیرگذار غرب هرمزگان(فاطمه گل درخور)

به سراغ چهره ای دیگر از زنان موفق غرب هرمرگان رفتیم ، او کسی است که بمدت سی سال زحمات آموزش صنایع دستی به جوانان هنر دوست را کشیده است. به هنر زادگاهش غنا بخشیده و دین خود را به جامعه اش ادا کرده است. بی شک نقش چنین کسانی در معرفی بندرلنگه به عنوان شهر گلابتون دوزی بی بدیل است...خود را چنین معرفی می نماید.... (گزارش از : سامیه سلیمی)
محمدرضا روحانی را بیشتر بشناسیم
استادقلم از تبار بندرلنگه

محمدرضا روحانی را بیشتر بشناسیم

« مروارید مهر، محمد رضا روحانی را با داستان( تلواسه و گلهای کاغذی) اش که در سال 1382 در مجله مروارید مهر به چاپ رسید شناخت . هر چند مدیر مسوول مروارید مهر -یوسف دیوانی- می گوید دفتر نامه نگاری روحانی از نوجوانی در ذهنش مانده است اما نمی دانسته محمدرضا روحانی فرزند عبدالله روحانی است که دفتر نامه نگاری را دایر کرده بود. محمدرضا روحانی که اینک استاد قلم و داستان و.....و مایه ی فخر شهرستان بندرلنگه بوده و سالهاست در تهران زندگی می کند ، در نوشته هایش واژه بندرلنگه به شیرینی موج می زند و در اکثر دلنوشته هایش به دیدی عاشقانه به لنگه پرداخته است. پس از تاسیس سایت مروارید مهر انلاین، محبت کرده و چندین داستان سالهای مرواریدی لنگه را به این سایت ارسال که منتشر شده و مورد استقبال و مهر مردم قرار گرفته است.. در زمان خلق بیوگرافی محمد رضا روحانی وقتی به آنجا رسیدیم که رزمنده ای دلیر و میهن دوست بوده که در 13عملیات در زمان جنگ تحمیلی شرکت نموده ، ارادت و احتراممان به ایشان بیش از پیش گردید ..ذیلا مشروح بیوگرافی ایشان را بخوانید....
گفتگو با حاج ابراهیم عباسی جناحی

سازنده ده ها مسجد،مدرسه و خدمات دیگر

گفتگو با حاج ابراهیم عباسی جناحی سازنده ده ها مسجد،مدرسه و خدمات دیگر

بسیار صبور و پرطاقت هستم. معمولا سالی حداقل ده تا بیست میلیون ضرر می کنم. همیشه به این دسته از اتفاقات می خندم و خوشحال می شوم.چون بعد از هر ضرری مساله خیری پیش می آید . وقتی ایران بودم در زمان رضا شاه در تجارتم بسیار ضربه خوردم، اما هیچگاه شکایت نکردم و همیشه صبور بودم.